11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , ,

Dzieci dają mnóstwo radości, powodują że dom tętni życiem, a życie rodziny jest nieustanną przygodą. Każdy dom musi być odpowiednio przygotowany na dzieci, musi być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i relaksu. Bardzo istotnym lokum dla każdego dziecka, jest jego pokój. Taki pokój potrzebują już niemowlęta, od początkowych dni życia. Każde maleństwo musi mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeżeli w pierwszych miesiącach opiekunowie wolą mieć potomka blisko siebie, to odrębny pokoik można już dla niego przygotować i spędzać z nim tam czas w ciągu dnia. Czym prędzej dziecko przywyknie do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dla dziecka jest szczególnym miejscem, musi być przytulny i ładnie urządzony. Powinno w nim być bardzo kolorowo, bo szczególnie dla niemowlaków, stymulacja barwami jest bardzo znacząca dla prawidłowego rozwoju. Pokój dziecięcy aby był użyteczny i praktyczny, musi być zaopatrzony w odpowiednie meble. Wszystkie meble do pokoju dziecięcego, muszą mieć odpowiednie atesty. Najlepiej by były wyprodukowane z bezpiecznych i ekologicznych surowców, bo dzieci w szczególności te najmniejsze mają zwyczaj brania rozmaitych przedmiotów do jamy ustnej. Nie może więc być dla nich szkodliwe, gdy poliżą łóżeczko, czy będą chciały spróbować szafki. Niezwykle ważnym zagadnieniem jest także solidność umeblowania w pokoju dla dzieci i ich stabilność. Żeby powiększyć bezpieczeństwo dziecka w pokoju, przydałoby się każdy mebel przymocować dodatkowo do ściany. Dzięki temu można uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy czy łóżka na malucha. Jednym z najbardziej istotnych mebli dla najmłodszych dzieci, jest łóżeczko. Ten mebel ma umożliwić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem gdzie będzie mogło odpocząć. Łóżeczko w pokoju niemowlęcym, powinno być dopasowane do pozostałych mebli. Dlatego najkorzystniej finansowo jest kupić maluchowi gotowy zestaw, w którym będzie łóżko odpowiednie do wieku dziecka, szafa i komoda na ubranka i pieluszki, komoda kąpielowa oraz przewijak. Meble do pokoju dla dziecka są urocze. Nierzadko ozdobione są postaciami z bajek, barwnymi rysunkami i grafikami. Wykonane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dziecięcy jest miły i słodki.
W pokoju dziecięcym nie może także zabraknąć właściwego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jaskrawego a także rozmaitych, dziecięcych przedmiotów. Do nich należą akcesoria do kąpieli i pielęgnacyjne, zabawki, komfortowe fotele, w których będzie można malucha karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można włączać maluchowi kołysanki. To jak zaaranżuje się pokój dziecięcy, zależy w głównej mierze od rodziców. W inny sposób urządza się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla rodzeństwa. Trzeba także brać pod uwagę wiek pociechy, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka musi być urządzony z sercem, dlatego każdy element wyposażenia powinna być mądrze przemyślany. Dobrze jest spożytkować na to dużo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak żeby dziecko czuło się cudownie w takim otoczeniu, aby było spokojne i radosne. Sprawi to, że i rodzice będą mogli się spokojnie delektować rodzicielstwem i nowym życiem w powiększonym gronie.