11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , ,

Urządzenie pokoiku dziecka w żadnym wypadku nie jest bezproblemowym zadaniem i czasami przystawia bardzo dużo problemów. Sytuacja jest o tyle łatwa, że w przypadku niemowlaków wskazane jest zdecydować się na funkcjonalność i bezpieczeństwo, a estetyka może zstąpić na dalszy plan. W sytuacji, gdy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak banalnie, zwłaszcza w takim przypadku, kiedy zaczynają mieć osobiste zdanie i opinie. Bezsprzecznie powinno się, a wprost powinno się ozdabiać pokój wespół z dzieckiem i przyzwolić mu na własne wybory, niewątpliwie rodziciel ma obowiązek kontrolować sytuację i zapobiegać złym doborom. O ile maleństwo może wybrać kolor ścian, lub swoje biurko, tak rodziciel powinien stwierdzić czy ma ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku wskazane jest wybrać się do sklepu meblowego, jaki proponuje meble skonstruowane do konkretnej grupy wiekowej. Przynależy zdecydować się na projekty, jakie posiadają zaokrąglone i łagodne krawędzie, co zapobiega cięższym urazom. Wszelkie komplety mebli powinny być zrealizowane z poświadczanych i bezpiecznych półproduktów. Jak wiadomo sen służy rozwojowi wskutek tego, jest konieczne wybrać takie łóżeczko, które będzie i bezpieczne i komfortowe.

Pokój dla pensjonarki
Malutkie, kilkuletnie panienki nadzwyczaj często lubią bawić się w księżniczki i naśladować postacie z historyjek, zatem wyśmienitym pomysłem, może być umeblowanie pokoiku w stylu małej królewny bądź księżniczki. Można w tym miejscu wybrać delikatny róż, jako kolor ścian. Łóżeczko może być drewniane, z emblematem królewny. Ważne, aby było małe. Zasadniczy jest także dobór materaca, nie powinien on być zbyt puchowy. Pościel może być także w konkretny projekt np. osobowości Disneya, który wspaniale skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pomieszczeniu przetestują się białe mebelki. Na półkach można złożyć ukochane zabawki. Ukochany miś pluszowy może zaś być stawiany na łóżku i służyć jako przytulanka.
Jeżeli przestrzeń jest znacząca, pożądane byłoby w niej umiejscowić domek dla lalek a także namiot, który przypomina zamek.

Pomieszczenie dla chłopca
Synkowie uwielbiają zabawy samochodzikami a także postacie z opowieści, które są synonimem brawury. Doskonałym pomysłem może być zorganizowanie pomieszczenia zgodnie z zainteresowaniami oraz ukochanymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian mogą być w klasycznej bieli, błękicie czy delikatnych barwach szarości. Na ścianach można powiesić plakaty z superbohaterami. O ile dziecko interesuje się samochodami można kupić łóżeczko w tym kształcie. Jest to świetny pomysł, który zapewni wiele radości najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy uczęszczają do szkoły wypada zadbać także o komfortowe biurko a także krzesło, najlepiej nie decydować się na model obrotowy, gdyż zamiast odpracowywać lekcje dziecko może się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko jest dozwolone umiejscowić lampkę, która jest pomocna w sytuacji, gdy maleństwo chce w nocy skorzystać z toalety. Na posadzce odpowiedniej sprawdzi się wykładzina dywanowa, niż panele, które są śliskie, przez co dziecko może bardzo łatwo potoczyć się. Nie przetestuje się także gres podłogowy, który bez trudu poplamić, a gorzej wyczyścić. Przy urządzaniu pokoiku dziecinnego wskazane jest pominąć urządzenie go w konsole do gier lub komp oraz telewizor.