11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , ,

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą. O ile noworodek nie ma jeszcze własnych upodobań i to rodzice zgodnie ze swoimi preferencjami aranżują jego pokój, o tyle w przypadku starszych dzieci trzeba już brać pod uwagę jego zainteresowania i preferencje. Ważnym elementem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jakie zabawki wybrać do pokoju noworodka?
W chwili obecnej istnieje moda na naturalne surowce. Rodzice chętnie więc wybierają drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Idealnym wyborem z pewnością jest koń na biegunach, który jest nie tylko zabawką ale ślicznym elementem aranżacji pokoju dziecka. Rzecz jasna najmłodszemu dziecku jeszcze się nie przyda, dlatego poza tym warto kupić także pluszaki w czarno-białych barwach. Będzie to ciekawy i świetny zakup dla niemowlaka, któremu powinno dostarczyć się wielu bodźców do prawidłowego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi otoczenie w czarno-białych barwach. Niezbędnym elementem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą niemowlę będzie miało możliwość spoglądać. Można ją nakręcić przez co dziecko będzie podążać za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać muzyczki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne podczas usypiania go.

Zabawki do pokoju kilkulatka
Wybór zabawek do pokoju kilkulatka z pewnością należy już z nim skonsultować. Dobrym pomysłem będą duże lalki, które można położyć w kącie albo na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest niezwykle ciekawa i pluszak najczęściej dotrzymuje mu towarzystwa, kiedy kładzie się spać. Warto zainwestować także w kosze, gdzie będzie można je schować, szczególnie kiedy jest ich sporo. Można je dopasować pod kolor ścian albo pomalować, gdy zrobione są np. z wikliny. Będzie to także odpowiednie akcesorium, które pomoże nauczyć malucha utrzymywać porządek w pokoju.

Zabawka dla poszukiwacza przygód
Jeżeli ma się dość sporo miejsca można kupić też namiot do dziecięcego pokoju. Większość dzieci uwielbia schowki i chowanie się, dlatego będzie to dla nich wspaniała zabawa. Dziecko będzie miało możliwość tam położyć swoje pluszaki oraz autka czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też rodzica, gdyż w namiocie jest sporo miejsca. Latem można go także rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie mogło bawić się podczas upalnych dni.

Zabawki przede wszystkim powinny rozwijać, dlatego warto skusić się na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których nadmiar może też być rozkojarzający dla malucha. Warto kupić te konstrukcyjne, które umożliwiają rozwijanie logicznego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Tradycyjne Lego albo też klocki drewniane będą wspaniałym dodatkiem do dziecięcego pokoju, pomagają tworzyć relację z maluchem dzięki wspólnej zabawie. Najważniejsze aby kupować takie, które odpowiednie są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej użyteczny do dziecięcego pokoju, jako że wszystko będzie na wyciągnięcie ręki i jednocześnie dziecko samo będzie mogło chować do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym troski o własne przedmioty.