11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża ,

Urządzanie pomieszczenia dla noworodków w żadnym razie nie jest tak całkiem proste, jak zdołałoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne szczególnie dla matki i umożliwiać codzienną pielęgnację maleństwa. Powinno być także komfortowe dla dziecka. Na początku warto zastanowić się nad odcieniem ścianek, niekoniecznie należy poddawać się stereotypom mówiącym o odcieniu różanym dla dziewczynki oraz niebieskim dla chłopca. Kolory ścianek powinny być przyjemne i pobudzać rozwój dziecka. Trzeba unikać intensywnych barw i mocnych kolorów takich jak czerwony i bordowy, które zdołają zaburzać spokojny sen i komplikować zasypianie. Najlepiej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony odcień wycisza, a biel uspokaja i zapobiega lękom. Nie warto wprowadzać rozgardiaszu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najważniejsze w pokoju dziecinnym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto robić oszczędności, dlatego że jest ono swego rodzaju poręczycielem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, bądź wypadnięciu. Warto pamiętać, że dla dziecka zdecydowanie bezpieczniejsze jest drzemanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przydusić. jest konieczne zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają korygowaną wysokość. Wyższe rozłożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż swobodniej wyjąc je z łóżeczka, gdy lamentują, niemniej jednak niższe rozstawienie gwarantuje bezpieczeństwo. Pod warunkiem że dysponujesz wyższym budżetem możesz zdecydować się na łóżeczko z wspierającą alternatywą kołysania, w innej sytuacji zdołasz po prostu nabyć kolebkę. Relewantnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym rodzajem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
W szczególności w przypadku dzieci pierworodnych rodzice decydują się fikuśne meble, które mają ultra współczesne kształty, niemniej jednak nie są pożyteczne. Pomieszczenia muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najważniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać przepastne szuflady, jakie zmieszczą ubranka a także akcesoria. Materiały z których wykonane są meble muszą posiadać certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można zlokalizować kosmetyki a także pieluszki, które będą wiecznie pod ręką.

Wystrój pokoju dzidziusia- fotel huśtany
Dzidziusie w szeregu przypadków posiadają kłopot z usypianiem i jeżeli nie są noszone na rękach lamentują. To może być dostatecznie dokuczliwe i wyczerpujące, w związku z tym można zdecydować się na fotel bujany, gdzie rodzicielka może uspokajająco tulić dziecko w ramionach, a także nakarmić. Wskazane jest wybrać projekt z podnóżkiem i niezbyt głębokim siedziskiem, aby uprościć wstawanie. Odpowiednim rozwiązaniem jest także puchowa poduszka a także modelowane oparcie, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pokój posiada gigantyczne okna rodzic powinien zamontować rolety, aby promienie słońca nie irytowały wrażliwych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znajdować się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.