11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , , ,

Wybór zabawek do pokoju dziecka nieraz nastręcza rodzicom bardzo dużo trudności. Wielgachny wybór może przyprawić o zawrót głowy. W najwyższym stopniu fundamentalne jest, żeby zabawki przystosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich ilością a także wybór zabawek z scharakteryzowanego materiału. Znaczącym powodzeniem cieszą się zarówno Misie Szumisie, jak i pluszowe lalki Metoo. W rzeczy samej niesłabnącą wziętością odznaczają się pluszowe misie w różnych rozmiarach.

Pokój dla dzieciaczka powinien być dostosowany do jego wieku. W noworodkowym pokoju nie może zabraknąć także funkcjonalnych sprzętów dla rodziców. Nieodzowny będzie bujany fotelik, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy trudnościach z zasypianiem wspomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące matki, innymi słowy Whisbear, określany mianem także Misiem Szumisiem. Z pluszu zabawka na baterie generuje wibracje, które odwzorowują oddźwięki zasłyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są bardzo skutecznym uspokajaczem, podczas gdy maleństwo zaczyna lamentować. Zaopatrzone są w sensor, który po dwudziestu minutach gwałtownego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a gdy maleństwo zapłacze po raz drugi zaczyna szeptać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu malucha oraz pierwsza zabawka, którą maleństwo posiada przy sobie. Kiedy maleństwo zaczyna już trzymać, poza funkcją usypiania, jest w podobny sposób perfekcyjny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zaczepić go także o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask powracają w podobny sposób banalne, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu także misie, króliczki, a także sofy będące równocześnie ogromną zabawką. Zabawki mają przeciętne, zaokrąglone kształty, dlatego nadają się także dla niezmiernie malutkich dzieci, również niemowlaków. Dodatkową atrakcją są ubranka dla laleczek i niedźwiadków z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa laleczka czy niedźwiedź będzie wspaniałym kompanem dziecka od początkowych chwil egzystowania.

Nadzwyczajnie legendarne, a również rozwijające są stereotypowe misie, a także interaktywne. Niedźwiedź na baterię ma wbudowanych kilka trybów między innymi potrafi obliczać, śpiewa piosenki, a również zapamiętuje tajemnice dziecka szepnięte mu na uszko i dokładnie je powtarza. Przy śpiewaniu oraz mówieniu porusza również buzią, co jest dodatkową atrakcją dla dzieciaczków.

Szczegółem wystroju pokoiku dziecka mogą być także zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz pokażniejszą wziętością. W podobny sposób klocki w przeróżnych kształtach, z których można konstruować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko doskonałymi zabawkami, ale dodatkowo upiększą pomieszczenie dla dziecka. Ponadczasowe są również drewnopodobne konie na biegunach, którymi zabawiały się już prababcie, a prawnukom identycznie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabaweczek do pomieszczenia dziecka powinien być podyktowany nie tylko przejściową popularnością, jednakże przede wszystkim funkcjonalnością. Najlepiej aby posłużyły dziecku na dłuższy czas.