11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , ,

Małe dziecko we własnym pokoju spędza sporo czasu. To tam oddaje się zabawie i śpi, dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu i zaaranżować je tak, by odzwierciedlało jego osobowość i zainteresowania. Maluchy już od najwcześniejszych lat wyrażają dosadnie co jest zgodne z ich upodobaniami, a co nie, nawet wtedy, kiedy jeszcze nie mówią. Dlatego dobrze jest ich zainteresowania przełożyć na aranżację ich pokoju, żeby czuły się w nim jak najlepiej.

Kupno mebli do pokoju dla dziecka
Pokój dla dziecka tak jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w danym stylu. Dobór mebli dla malucha poparty jest głównie komfortem i użytecznością, jednak warto by były one także wkomponowane do zaplanowanego wystroju. Najbezpieczniej jest wybrać meble drewniane, które świetnie skomponują się z każdą aranżacją. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju nastolatka, szczególnie jeśli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju małych dzieci, gdyż w sytuacji ich zastosowania wymagałyby częstego czyszczenia z odbitych palców. Najbardziej solidne są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Zazwyczaj więc używa się kombinacji płyty mdf i płyty meblowej, które jest lekkie. Do aranżacji pokoju w określonym stylu dla mniejszych dzieci, można kupić również łóżka w rozmaitych kształtach, np. takie imitujące samochód wyścigowy albo łódź albo dla dziewczynek przypominające karetę. Do małego pokoju rodzeństwa rozsądnie wybrać łóżko piętrowe. Takie łóżko chciałoby mieć niejedno dziecko. Ogromny wybór barw i rodzajów materiału pomoże dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju młodszego dziecka, jak i nastolatka. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wytworzyć ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona również z wybraną grafiką albo tradycyjną drewnianą.

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla amatorów eskapad, można zaaranżować pokój w stylu pirackim. Poza stylizowanym łóżkiem, jego częścią może być ster zamocowany do ściany, a także naklejka ścienna z mapą świata, na której młodzi podróżnicy zakreślać będą miejsca, które chcą odwiedzić. Oczywiście nie można zapomnieć o podłodze, która przypominać będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można umieścić postaci piratów z bajek. Elementem pirackiego pokoju obowiązkowo musi być skrzynia na pirackie skarby, czyli wszystkie kosztowne zabawki malucha.

Aranżacja pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią iść w ślady swojej mamy i nic w tym złego, w związku z tym można zaaranżować pokój małej miłośniczki mody. Jeżeli dziewczynka uwielbia stroić się przed lustrem można zawiesić takie na całą ścianę, w którym będzie miała możliwość przyglądać się sobie, przebierając się w kolejne kreacje. Mała toaletka, przypominająca tą, którą ma mama, jednak zawierająca zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można zastosować bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu akcesoria można dobrać w dowolnych barwach, nie tylko w różu. Dobrze komponować się będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.