11 marca 2018 Brak komentarzy admin Loża , , ,

Dla świeżo upieczonych rodziców urządzenie pokoju dziecięcego jest istotnym zadaniem. Wybierając łóżeczko z komfortowym materacem, muszą zadbać o ochronę delikatnej skóry dziecka. Dobór najlepszej pościeli powinien być ukierunkowany nie tylko na podkreślające jej charakter dziecięce wzory animowane, ale głównie komfort i bezpieczeństwo. Najbardziej odpowiednia jest rzecz jasna pościel z bawełny. Musi być jednak wysokogatunkowa i wykazywać się antyseptycznością, ponieważ skóra maluchów jest podatna na podrażnienia i odparzenia.

Materiał bawełniany najodpowiedniejszy dla skóry malucha
Dobra jakościowo tkanina z bawełny daje możliwość skórze oddychać dzięki temu nie tworzą się odparzenia. Polepsza to także zdecydowanie komfort snu, który jest podstawą rozwoju w przypadku najmniejszych dzieci. Kołdra i poduszka najlepiej żeby posiadały wypełnienie z wsadem poliestrowo-silikonowym, które jest hipoalergiczne. Nadaje się zarówno na gorące jak i zimne noce. Nie odkształca się i nie podrażnia skóry.

Dopasowanie pościeli pomocnej zasypianiu
Pościel dopasowana do zainteresowań maluchów, np. z ukochanymi bohaterami bajek, sprawia, że czas zapadania w sen jest dla nich bardziej przyjemny i bardziej komfortowy. Dzieci, szczególnie młodsze często mają problemy z zapadnięciem w sen, powinno się więc tą chwilę im jak najbardziej ułatwić, umożliwiając zasypianie z ulubionymi bohaterami kreskówek widniejącymi na pościeli, tj. Świnka Peppa, postacie z Psiego Patrolu, Spiderman, czy Auta z popularnego filmu animowanego.

Urządzenie pokoju małego fana futbolu
Gdy aranżuje się pokój dla większego dziecka można zainwestować w pościel z emblematem ukochanego zespołu piłkarskiego, która zaakcentuje wystrój pokoju małego kibica. Świetnie będzie wyglądać również dywan imitujący murawę na boisku piłkarskim. Aranżację takiego pokoju dopełni Koszulka piłkarska uwielbianego gracza powieszona w antyramie, czy naklejki naścienne z zawodnikami. Z pokoju można zrobić również stadion piłkarski mocując na wszystkich ścianach nalepki przypominające trybuny, co w zestawieniu z dywanem może prezentować się niezwykle efektownie. Niezbędnym akcesorium w takim pokoju będzie również komplet piłek.

Urządzenie pokoju wielbiciela czarów
Właściwy wystrój pokoju powinien korelować z upodobaniami dziecka. Które tworzą się już we wczesnym dzieciństwie. Jeżeli zafascynowane jest magią, warto urządzić mu magiczny pokój. Nie trzeba mieć do tego horrendalnych kosztów. Najlepiej sprawdzą się nalepki fluorescencyjne na ścianie. Wieczorem będą tworzyły dodatkowe oświetlenie i przynosiły poza tym magiczną atmosferę. Można stworzyć coś w rodzaju nieboskłonu na suficie, przyklejając ich naprawdę sporo. Do tego lampa z błyszczącymi chromowanymi częściami. Pościel może być z ukochanym bohaterem kreskówki lub filmu, czarodziejem lub czarodziejką. Nie może zabraknąć również odpowiednich gadżetów, takich jak różdżki, czy nalepki na ścianach, a także magiczna tablica, na której można pisać i zmazać wszystko jednym ruchem, a także taka na której można tworzyć obrazy w 3D i oglądać je przez magiczne okulary. Częścią wyposażenia zaczarowanego pokoju może być również namiot, w którym dziecko będzie mogło się schować i poczuć niewidoczne.