Jak zachować zdrowe gardło dzięki 6 prostym wskazówkom?

Jak chronić swoje gardło?

Rzadko myślimy o gardle, chyba że zaczyna boleć, jest suche lub nie wydaje żadnych dźwięków po przebudzeniu. Kiedy tak się dzieje, przechodzimy od nie zastanawiania się zbyt wiele do gardeł, do nie zastanawiania się nad czymkolwiek innym. Zwłaszcza, gdy za każdym razem, gdy przełykamy, odczuwamy ból. Potem biegamy dookoła szukając czegoś, co pomoże mu wrócić do normalności.

Podczas grypy i chłodów większość z nas coraz lepiej przygotowuje się do zwalczania jak największej liczby zarazków. Wzmacniamy nasz układ odpornościowy, dostajemy szczepionki przeciw grypie, częściej myjemy ręce i uczymy się kierować kaszel i kichanie w zgięte ramiona.

Nie możesz być częścią rasy ludzkiej i nie wchodzić w kontakt z wszelkiego rodzaju zarazkami i chorymi ludźmi. Praktykowanie dobrych nawyków zdrowotnych to najlepszy sposób na uniknięcie zachorowania.

Sześć sposobów na utrzymanie zdrowego gardła.

Twoje gardło to precyzyjnie dostrojona struktura tkanek, nerwów, gruczołów i naczyń krwionośnych. To wymaga opieki. Jeśli nadużywasz niektórych delikatnych narządów i tkanek gardła, skończysz z problemami, a nawet uszkodzeniem tych narządów i tkanek.

Nauka dbania o gardło jest łatwa, a w większości przypadków korzyści są warte wysiłku. Oto sześć moich ulubionych sposobów na utrzymanie zdrowego gardła.

1. Chroń swoje gardło przed zimnem.

Nabierz nawyku noszenia szalika na szyi, aby utrzymać ciepło w okolicy gardła. Czy wiesz, że szyja jest jednym z najczęściej pomijanych źródeł utraty ciepła? Gdziekolwiek 40-50% ciepła naszego ciała może zostać utracone z powierzchni głowy i szyi. W miarę możliwości należy unikać zmian w ekstremalnych temperaturach, takich jak przechodzenie z rozgrzanego samochodu na zimne na zewnątrz i odwrotnie.

2. Unikaj dzielenia się naczyniami do jedzenia.

Nigdy nie pij z tej samej szklanki, kubka lub butelki, której używa ktoś inny, ponieważ możesz być narażony na zanie czyszczenie krzyżowe. To samo dotyczy dzielenia się przyborami do jedzenia, a nawet serwetkami.

3. Wyczyść szczoteczkę do zębów.

Jednym ze źródeł infekcji, które jest pomijane przez większość ludzi, jest szczoteczka do zębów. Pozostawiony na noc może być potencjalnym źródłem problemów z gardłem i jamą ustną. Codziennie rano, przed myciem zębów, moczyć szczoteczkę w szklance gorącej słonej wody (wystarczy łyżeczka). Pomoże to w dezynfekcji szczoteczki do zębów, a także w utrzymaniu jej w czystości.

Regularnie wymieniaj szczoteczkę lub główkę szczoteczki do zębów. ADA zaleca wymianę szczoteczki do zębów co 3-4 miesiące i wcześniej, jeśli szczoteczka się postrzępi. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie szczoteczki w pozycji pionowej i unikanie jej przechowywania w zamkniętych pojemnikach. Trzymaj szczoteczkę w suchym klimacie, a nie w wilgotnym środowisku sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów.

4. Płucz gardło solą.

Płukać gardło każdego wieczoru mieszanką ciepłej wody i soli. Wystarczy szczypta soli. W sezonie przeziębień i grypy jest to nawyk, który pomoże w dezynfekcji jamy ustnej i gardła. W rzeczywistości jest to ponadczasowy środek zaradczy — twoja babcia prawdopodobnie znała korzyści płynące z wyrobienia z tego nawyku. Jeśli odpowiednio wcześnie złapiesz ból gardła, słona woda przyniesie ci szybką ulgę.

Dodatkowa wskazówka: Słona woda może być również użyta do oczyszczenia zatkanego nosa. Wystarczy lekko powąchać powyższą mieszankę do każdego nozdrza. Natychmiast zaczniesz lepiej oddychać przez nos.

5. Używaj miodu i imbiru, aby chronić gardło.

Jednym z najlepszych sposobów ochrony gardła jest sok z imbiru i miód. Po porannym szczotkowaniu wyciśnij trochę świeżego soku imbirowego (3-4 ml) z 5 ml miodu i przekonaj się, jaka to dobra polisa ubezpieczeniowa, która chroni Twoje gardło przez cały dzień. Kolejną wskazówką na złagodzenie bólu gardła jest płukanie gardła ciepłą wodą i pieprzem cayenne.

6. Rozgrzewka wokalna dla profesjonalistów i nauczycieli.

Codzienna rozgrzewka wokalna jest koniecznością dla śpiewaków, mówców, lekarzy, aktorów i tym podobnych. Jednak nie każda rozgrzewka się sprawdzi. W rzeczywistości niektóre rozgrzewki mogą wyrządzić więcej szkód w gardle niż w ogóle się w nich nie angażować.

Powolne, delikatne buczenie na wygodnych tonach to doskonała rozgrzewka. Poczuj wibracje na obszarze maski. Aby usta były luźne i zrelaksowane, włącz brzęczący dźwięk (busz ustami tak samo, jak na brzuszku dziecka, aby dziecko chichotało).

Westchnij lekko na miękkie „ahhhh”, czując się całkowicie zrelaksowany. Nawet ziewanie jest doskonałą rozgrzewką głosu.

Naśladuj syrenę. Zaczynając od niskiego tonu, przesuń głos w górę, przez przerwę, w górę do głosu głównego i z powrotem w dół, aż osiągniesz niski ton. Używaj dużej ilości wspomagania oddechu, aby dźwięk był spokojny i zrelaksowany. Używanie samogłoski „Ee” pomoże utrzymać ton do przodu.