Jak powinna wyglądać idealna strona internetowa

Z Internetu korzystamy każdego dnia i trudno dziś wyobrazić sobie, że moglibyśmy żyć bez tej nowoczesnej technologii. Przez Internet robimy zakupy, załatwiamy sprawy urzędowe, rozmawiamy z rodziną i przyjaciółmi, oglądany filmy i seriale, korzystamy z mediów społecznościowych a nawet randkujemy. Internet stał się ogromnym medium, którego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Każda licząca się firma musi posiadać stronę internetową. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że obecnie dobra strona internetowa jest ważniejsza niż kontakt telefoniczny lub prawie dziś już zapomniany faks.
Aby jednak strona spełniała swoją funkcję, musi być profesjonalnie zaprojektowana, przejrzysta a treści na niej zamieszczane muszą być atrakcyjne dla czytelnika. Każdy czytelnik to przecież potencjalny klient, który może skorzystać z usług danego przedsiębiorstwa również pod wpływem atrakcyjności strony internetowej. Projektowanie stron www to dobry biznes, wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Cechy dobrej strony

Dobre i profesjonalnie wykonane strony www zapadają w pamięć, są estetyczne a jednocześnie funkcjonalne i proste w obsłudze. Zawierają wiele przydatnych informacji w zależności od tematyki strony. Jeżeli strona ma prezentować działalność konkretnej firmy, należy położyć nacisk na świadczone usługi, opis atrakcyjnych rozwiązań przydatnych dla klientów, artykuły branżowe czy portfolio firmy. Pamiętać należy także o elementach przydatnych każdemu klientowi takich jak cenniki usług, regulaminy i umowy. Nie zapominajmy o danych teleadresowych, łatwym do wypełnienia formularzu, dzięki któremu każdy będzie mógł się z nami skontaktować oraz rubryce FAQ – najczęściej zadawane pytania. Dzięki temu klienci będą mieli możliwość zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat prowadzonej działalności.
Dobrze wykonana strona internetowa jest intuicyjna, praktyczna i łatwa w obsłudze. Jej ogromnym atutem jest także grafika – nie od dziś wiadomo, że nowoczesne elementy graficzne, przystępnie zaprezentowane infografiki i diagramy oraz idealnie skorelowane z tekstem zdjęcia robią wrażenie, są atrakcyjniejsze niż zwyczajne “literki” a opisaną w ten sposób wiedzę czytelnik lepiej przyswoi.

Przydatne umiejętności

Profesjonalne tworzenie stron www wymaga wykorzystania wielu umiejętności takich jak praca pod presją czasu i w warunkach kryzysowych, dobra organizacja pracy, rozpoznanie i zaspokojenie potrzeb klienta. Twórca stron musi się ciągle rozwijać, poznawać nowe narzędzia i funkcjonalności bo przecież strony www także ewoluują i zmieniają się na lepsze. Twórca musi zaprojektować stronę tak, żeby grafika była spójna z treścią strony. Ogromną rolę odgrywa dobór właściwych kolorów a także zintegrowanie wszystkich podstron ze stroną główną tak aby użytkownik od razu rozpoznawał, że ma do czynienia z tą samą witryną. Strony internetowe, grafika to również uatrakcyjnienie całej witryny i uczynienie jej przystępną dla wszystkich odwiedzających.