Co zrobić, aby strona wyświetlała się w wynikach wyszukiwania na wysokich pozycjach?

Chcesz, aby na Twoją stronę wchodziło coraz więcej osób? Musisz zadbać o to, aby serwis był zgodny z wytycznymi od Google. Jak dostosować swoją stronę do wymogów Google? Nie jest to takie trudne, jak może wydawać się w pierwszej chwili. Oczywiście, niektóre zmiany (zwłaszcza te w architekturze strony) mogą okazać się zbyt dużym wyzwaniem, jeżeli nie masz doświadczenia w kodowaniu. Możesz je zlecić specjalistycznej agencji, która upora się z nimi stosunkowo szybko. Jak przypodobać się robotom wyszukiwarki? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

Zadbaj o to, aby na stronie zamieszczać atrakcyjny i wartościowy content

Wiadomo – wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, to konieczność promowania w treściach określonych wyrażeń kluczowych. Jednak czasy, gdy za niskiej jakości content, w którym w każdym zakamarku były upchane wyrażenia kluczowe, już mamy dawno za sobą. Kolejne aktualizacje algorytmu wyszukiwarki promują w dodatkowy sposób jedynie te serwisy, które oferują użytkownikowi treści o wysokim poziomie merytorycznym. Jeżeli chcesz przypodobać się robotom wyszukiwarki, pomyśl o tym, aby do tworzenia wysokiej jakości treści w swoim serwisie, zatrudnić doświadczonego copywritera.

SEO podstawy – sprawdź, jak szybko ładuje się Twoja strona

Czas ładowania się serwisu, to kolejny aspekt, na jaki warto zwrócić uwagę. Czasem nie jesteś w stanie nic zrobić – strona ładuje się wolno, mimo iż wszelkie elementy zostały zoptymalizowane. W takiej sytuacji nie pozostaje Ci już nic innego, jak zmiana dostawcy usług hostingowych. Postaw na lepszy serwer, który będzie bardziej dostosowany do wymagań Twojej strony i liczby użytkowników odwiedzających serwis każdego dnia. Wybór usługodawców jest obecnie duży. Możesz znaleźć wiele promocyjnych ofert – niskie ceny są oferowane zwłaszcza w pierwszym okresie współpracy. Im szybciej będzie się ładować Twoja strona, tym więcej punktów otrzymasz od robotów i tym bardziej będą zadowoleni użytkownicy odwiedzający serwis, a Ty szybko zauważysz, że współczynnik odrzuceń zacznie spadać.