Jakie perfumy na wakacje?

Related Post

  • No related post.

Wybór zapachu na okres wiosenny i letni to nie tylko decyzja dotycząca samego aromatu, ale także okazja, by nieco zmienić swoje podejście do samego korzystania z perfum. Jak aplikować perfumy i wody toaletowe podczas upałów? Sprawdźcie!

Na temat używania perfum funkcjonuje wiele nieprawdziwych informacji. Z drugiej strony są też takie, które mimo że prawdziwe, zupełnie nas omijają. Spora część z tych przekładów dotyczy używania perfum latem. Jak poprawnie stosować perfumy w słoneczne dni mity i fakty!

Nie daj plamy

Czy prawdą jest, że stosowanie zapachu (pod postacią wody perfumowanej, wody toaletowej czy wody kolońskiej), może nieść za sobą ryzyko powstawania przebarwień? Niestety tak. Aromaty zawarte w niektórych flakonikach to nic innego, jak ekstrakty z cedru, cytrusów, olejki eteryczne albo inne substancje pochodzenia roślinnego. Mają one tendencję do wchodzenia w reakcję z potem oraz promieniowaniem. Nawet wcześniejsze posmarowanie się filtrem słonecznym o wysokim wskaźniku SPF nie uchroni nas przez powstaniem przebarwienia, jeśli zbyt często będziemy psikać się w czasie słonecznej pogody.
Podobnie sprawa ma się z ubraniami. Włókna tkanin, podobnie jak naskórek mogą paść ofiarą niechcianej reakcji chemicznej.

Uroda. Czy zamiast skóry, mogę spryskać włosy?

Zdecydowanie nie! Aplikowanie zapachu na włosy zamiast skóry, jest szkodliwym mitem. Jak wiadomo, w wodach toaletowych i innych kosmetykach pachnących, jednym ze składników jest alkohol. O ile ze skóry wyparuje on w kilka chwil, o tyle w kosmyki wniknie i będzie je wysuszał w miarę wysychania. Żeby włosy latem pięknie pachniały, postawmy na szampony, odżywki i wszelkiego rodzaju zapachowe płukanki, które dodatkowo odżywią pukle od wewnątrz, co w upały będzie doskonałym pomysłem!

Czy perfumy latem pachną mocniej?

Trochę w tym prawdy i trochę fałszu. To ci dopiero niespodzianka! Otóż w słońcu i wilgoci zapachy faktycznie mogą przybierać na sile, ale jest to efekt chwilowy. Jeśli nasza skóra będzie spocona, zapach perfum może łączyć się z zapachem potu i początkowo zdawać się bardziej intensywny. Jednak w momencie, kiedy uda nam się zaznać chłodu i wyschnąć, wyschnie i wyparuje również cały aromat, jaki nałożyliśmy na siebie przed wyjściem.