Jakie perfumy na wakacje?

Related Post

  • No related post.

Wybór zapachu na okres wiosenny i letni to nie tylko decyzja dotycząca samego aromatu, ale także okazja, by nieco zmienić swoje podejście do samego korzystania z perfum. Jak aplikować perfumy i wody toaletowe podczas upałów? Sprawdźcie!

Na temat używania perfum funkcjonuje wiele nieprawdziwych informacji. Z drugiej strony są też takie, które mimo że prawdziwe, zupełnie nas omijają. Spora część z tych przekładów dotyczy używania perfum latem. Jak poprawnie stosować perfumy w słoneczne dni mity i fakty!

Nie daj plamy

Czy prawdą jest, że stosowanie zapachu (pod postacią wody perfumowanej, wody toaletowej czy wody kolońskiej), może nieść za sobą ryzyko powstawania przebarwień? Niestety tak. Aromaty zawarte w niektórych flakonikach to nic innego, jak ekstrakty z cedru, cytrusów, olejki eteryczne albo inne substancje pochodzenia roślinnego. Mają one tendencję do wchodzenia w reakcję z potem oraz promieniowaniem. Nawet wcześniejsze posmarowanie się filtrem słonecznym o wysokim wskaźniku SPF nie uchroni nas przez powstaniem przebarwienia, jeśli zbyt często będziemy psikać się w czasie słonecznej pogody.
Podobnie sprawa ma się z ubraniami. Włókna tkanin, podobnie jak naskórek mogą paść ofiarą niechcianej reakcji chemicznej.

Czy zamiast skóry, mogę spryskać włosy?

Zdecydowanie nie! Aplikowanie zapachu na włosy zamiast skóry, jest szkodliwym mitem. Jak wiadomo, w wodach toaletowych i innych kosmetykach pachnących, jednym ze składników jest alkohol. O ile ze skóry wyparuje on w kilka chwil, o tyle w kosmyki wniknie i będzie je wysuszał w miarę wysychania. Żeby włosy latem pięknie pachniały, postawmy na szampony, odżywki i wszelkiego rodzaju zapachowe płukanki, które dodatkowo odżywią pukle od wewnątrz, co w upały będzie doskonałym pomysłem!

Czy perfumy latem pachną mocniej?

Trochę w tym prawdy i trochę fałszu. To ci dopiero niespodzianka! Otóż w słońcu i wilgoci zapachy faktycznie mogą przybierać na sile, ale jest to efekt chwilowy. Jeśli nasza skóra będzie spocona, zapach perfum może łączyć się z zapachem potu i początkowo zdawać się bardziej intensywny. Jednak w momencie, kiedy uda nam się zaznać chłodu i wyschnąć, wyschnie i wyparuje również cały aromat, jaki nałożyliśmy na siebie przed wyjściem.

 

Leave a Comment