Słynna Dacia Duster II.

Dacia to samochody, które są bardzo komfortowe, spełniają wszystkie wymagania klientów. Dacia oferuje bogaty asortyment samochodów np. osobowych, czy dostawczych. Samochód to komfort podróżowania, a dobry samochód to pewność, że bezpiecznie dojedziemy do celu. „Boję się dnia, w którym technologia przewyższy nasze ludzkie interakcje. Świat będzie wtedy miał generację idiotów.” – Albert Einstein

Krótka historia powstania marki Dacia.

Korzenie Daci sięgają roku 1947, powstaje wówczas pod nazwą Uzina de Autoturisme Pitesti. Obecnie ta nazwa brzmi Automobile Dacia S.A. Jednak z biegiem czasu stała się jedynie filią francuskiego koncernu motoryzacyjnego Renault.

Start pod branżę samochodową przypada na rok 1966, jednak wcześniej powstaje fabryka, która ma za zadanie produkcję silników do samolotów.

W 1976 roku Dacia rezygnuje ze współpracy z Renault, podejmuje decyzję o własnej produkcji z zastosowaniem technik innych marek motoryzacyjnych.

Modele powstałe przy współpracy z Renault to między innymi: Renault 8 – model 100, następnie model 1300, czyli Renault 12, również w wersji Kombi oraz Pick-up.

Dalsza produkcja, wyłącznie Rumuński producent aut.

Rok 1980 to powstanie nowego modelu małych aut ze zlecenia rządowego – Dacia 500 Lastun. Modele nie przechodzi pomyślnie efektów, więc jest na niego małe zapotrzebowania.

Rok 1995 to powstanie nowego modelu, wykonanego przez rumuńskich konstruktorów o nazwie Nuova.

Rok 1999 to ponowne przejęcie fabryki przez koncern Renault. We władaniu koncernu jest ok. 99, 43 % udziałów. Fabryka zyskuje nową nazwę Rumuńskie centrum rozwoju samochodów W Europie Środkowej i Wschodniej.

Na rynku pojawiają się nowe samochody pod nazwami Dacia Sandero, Dacia Logan, jak i również powstają modele vanów, pick-upów.

W fabryce z biegiem lat pojawiają się kolejne procesy w tworzeniu aut, kolejne modele aut z nadwoziem hatchback, powstaje też słynna Dacia Duster.

Rok 2012 to czas dla modeli takich jak II generacja Logana, Sandero, lodgy, minivan, oraz kombivan.

Model Dacia Duster II powstaje w roku 2017, następnie rok 2021 to rok dla modelu elektrycznego o nazwie Spring, czyli Wiosna.

Jakie są modele samochodów marki dacia?

Wyróżnić można takie modele samochodów marki Dacia jak na przykład:

  • modele z kategorii samochody elektryczne: Spring
  • modele z kategorii samochody osobowe: Logan, Sandero, Jogger
  • modele z kategorii samochody SUV- y: Duster

Silniki, jakie produkowano do samochodów, to między innymi:

  • Benzynowe od pojemności 0.9 przez 1.0, 1.2, 1.3, 1.4 aż po pojemność do 1,6.
  • Diesla od pojemności 1.5 dCi 68 KM przez 1.5 dCi 75 KM, 1.5. dCi 85 KM po pojemność 1.5 Blue dCi 155 KM.
  • Biopaliwo wyłącznie 1.6 16V 105 KM.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Dacia to świetna firma, która produkuje dobrej jakości samochody. Wybiła się na rynku motoryzacyjnym swoimi wspaniałymi modelami i cały czas zaskakuje rynek motoryzacyjny nowościami.