Samochód nie na własność

Własne cztery kółka to marzenie wielu ludzi. Posiadanie auta niewątpliwie czyni życie łatwiejszym. Możemy wówczas z łatwością zrobić zakupy, odwieźć dzieci do szkoły, jeździć szybciej do pracy czy do lekarza. Własny samochód daje poczucie wolności – nie musimy czekać na komunikację miejską, która często się spóźnia a rozkłady jazdy poszczególnych linii pozostawiają wiele do życzenia. Autobusy czy tramwaje często są zatłoczone zaś w czasach dystansu społecznego podróżowanie nimi bywa szczególnie kłopotliwe. Samochodem możemy również przewieźć ciężkie zakupy, pakunki, meble i inne potrzebne nam rzeczy. Własne auto wiąże się z wieloma dodatkowymi kosztami – wydatki na ubezpieczenie OC wzrosły w ostatnich latach bardzo znacząco. Ponadto więcej płacimy za benzynę, możliwość parkowania w mieście czy za garaż, w którym trzymamy nasze auto. Również ceny nowych samochodów nie należą do najniższych. Rosnące koszty i wydatki sprawiają, że wielu osób nie stać na spełnienie swojego marzenia o samochodzie. Jednocześnie motoryzacja przez cały czas rozwija się a do sprzedaży wchodzą coraz bardziej nowoczesne modele aut. Poznajmy atrakcyjne rozwiązania, które pozwolą nam korzystać z samochodu w sytuacji gdy nie możemy sobie pozwolić na jego kupno.

Samochód w ratach

Leasing samochodu to atrakcyjne rozwiązanie, jeśli nie stać nas na zakup nowego auta. Umowa leasingu podpisywana jest pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Ten ostatni zobowiązuje się do płacenia za możliwość korzystania z samochodu i wnoszenie opłaty za to w określonych ratach, przez określony czas. W zamian może korzystać z samochodu bez konieczności jego nabycia na własność. Dzięki takiej możliwości korzystający płaci jedynie za użytkowanie pojazdu, może liczyć na szybkie wydanie samochodu. Procedury leasingowe są znacznie prostsze niż w przypadku zawierania kredytu na samochód. Ponadto leasingodawca pokrywa koszty ubezpieczenia oraz udziela atrakcyjnych rabatów na niektóre modele samochodów. Leasing samochodu to świetne rozwiązanie szczególnie jeśli marzy nam się model samochodu, który jest nowy i droższy od innych.
Z leasingu chętnie korzystają przedsiębiorstwa, zarówno małe jak i średnie firmy.

Co trzeba wiedzieć o wynajmie

Innym sposobem na korzystanie z samochodu jest wynajem długoterminowy. Dlatego typu usługa polega na dzierżawie samochodu na okres najczęściej od 12 do 36 miesięcy. Aby skorzystać z wynajmu, należy uiszczać regularne, comiesięczne opłaty. Wynajem samochodu jest możliwy zarówno dla firm i przedsiębiorstw jak również dla osób prywatnych, które nie prowadzą żadnej działalności. Odbywa się na podstawie umowy najmu. Samochód przez cały czas jest własnością firmy wynajmującej, jednak klient może dysponować nim według własnego uznania i potrzeb. Po wygaśnięciu umowy najmu nie ma konieczności kupowania samochodu na własność.

Chcąc korzystać z samochodu na co dzień, wcale nie musimy kupować nowego modelu i tracić wszystkich pieniędzy czy oszczędności. Zarówno leasing jak i wynajem pozwolą nam uzyskać dostęp do wybranego modelu samochodu bez konieczności ponoszenia znacznych wydatków. To korzystne i warte uwagi rozwiązanie.