Historyczne podróże

Uwielbiamy zwiedzać historyczne budowle i poznawać dzieje zarówno Polski jak i naszych małych ojczyzn. Jednymi z najchętniej odwiedzanych obiektów historycznych są zamki. Trzeba przyznać, że na terytorium naszego kraju znajdziemy bardzo wiele ciekawych i interesujących zamków. Są to zarówno ruiny jak i zachowane w idealnym stanie obiekty. Są również miejsca, które zostały odrestaurowane dzięki czemu możemy podziwiać ich świetność. Zamki można zwiedzać na różne sposoby: samemu lub z przewodnikiem. Możemy wspiąć się na wieżę lub platformę widokową skąd możemy zachwycić się malowniczymi krajobrazami. Ponadto w wielu zamkach organizowane są imprezy, pokazy historyczne czy inscenizacje “z dawnych lat”. Właściciele dbają także o wystawy i ekspozycje stałe. To wszystko sprawi, że nasza wycieczka będzie udana i niezapomniana.
Podróże połączone ze zwiedzaniem zamków to jeden z najpopularniejszych celów szkolnych lub rodzinnych wycieczek. Oprócz wspaniałych wrażeń i pięknych wspomnień jest to świetna okazja do nauki historii i przekazania dzieciom wiedzy na temat dawnych zwyczajów i życia codziennego. Turystyka historyczna rozwija się w naszym zamku bardzo dynamicznie. Które zamki w Polsce warto odwiedzić?

Podróże z historią

Polskie zamki wzbudzają zachwyt wśród turystów krajowych i zagranicznych.
Zamek Krzyżacki w Malborku to miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak. Jeden z najciekawszych zabytków cieszy oczy niezwykłym kunsztem i charakterystycznym stylem architektonicznym. Zamek w Mosznej, 35 km od Opola, również należy do najpiękniejszych obiektów historycznych. Znajduje się tam aż 99 wież różnej wysokości a w środku samego zamku aż 365 pomieszczeń. W pobliżu znajdziemy ogromny kompleks parkowy. Wielką atrakcją obiektu jest też pałac, stadnina koni angielskich, oranżeria oraz Restauracja Zamkowa. Możemy również skorzystać z noclegi w zabytkowych, historycznych komnatach zamku. Zamek Książ w Wałbrzychu to trzeci pod względem wielkości taki obiekt w Polsce.
Oprócz wymienionych warto również zwiedzić zamki wybudowane na Szlaku Orlich Gniazd – są szczególnie piękne i położone w malowniczych okolicach.

Perły Wielkopolski

W Wielkopolsce również znajdziemy wiele wartościowych i zabytkowych zamków. Które zamki Wielkopolski powinniśmy zwiedzić wybierając się na wycieczkę?
Jednym z najpiękniejszych zamków jest ten w Gołuchowie. W okolicy zamku znajduje się także piękny pałac, niezwykły park, budynki dworskie, hodowla żubrów i klimatyczna restauracja.
Warta uwagi jest także warownia w Kórniku, położona nad brzegiem Jeziora Kórnickiego, na wyspie otoczonej fosą. Również w Poznaniu możemy zwiedzić tego rodzaju zabytek – rezydencja cesarska Wilhelma II. W przeszłości miał tam siedzibę Uniwersytet Poznański. Obecnie znajdziemy tam Centrum Kultury Zamek, Teatr Animacji oraz Muzeum poznańskiego Czerwca 1956 r.
Pałac w Rokosowie, wybudowany w stylu neogotyku romantycznego, posiada wieże, blanki a nawet suchą fosę dlatego często jest nazywany zamkiem. Natomiast w okolicy zamku w Osiecznej znajdziemy ponad dwuhektarowy park ze starodrzewami.
W Bugaju w powiecie wrzesińskim zlokalizowana jest natomiast Bażantarnia, czyli zameczek myśliwski zbudowany w XIX wieku. Budowla wygląda jak średniowieczna.