Wyprawa w polskie góry

Wyjazd w polskie góry to jeden z najbardziej popularnych kierunków wybieranych przez Polaków zarówno na dłuższe wakacje jak i krótki, weekendowy wypad. Góry są piękne o każdej porze roku – zarówno zimą, gdy zalega na nich śnieg jak i latem. Mamy możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i malowniczych widoków. W góry wybieramy się chętnie zarówno całą rodziną jak i na romantyczny wyjazd we dwoje.
Najchętniej odwiedzamy oczywiście Tatry, o których mówi się, że są najpiękniejsze i najbardziej znane. Popularne jest także Zakopane – stolica Tatr, ośrodek turystyczny, rozrywkowy i kulturalny.
Turystyka krajowa z roku na rok jest coraz bardziej popularna warto zatem z niej korzystać i zwiedzać jak najwięcej.
Szczególnie polecanym miejscem w polskiej części Tatr jest piękna o każdej porze roku Dolina Chochołowska gdzie możemy skorzystać z wielu aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Najpiękniejsza z dolin

O Dolinie Chochołowskiej mówi się, że jest jedną z najpiękniejszych dolin w polskich górach. To słuszne stwierdzenie ale warto się o tym przekonać samemu podziwiając niezwykle piękne widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy i oddychając naturalnym, górskim powietrzem. To miejsce szczególnie słynie z zakwitających wiosną krokusów. Właśnie one stały się jednym z najsłynniejszych symboli Doliny, chociaż warto przyjechać tutaj nie tylko z uwagi na pięknie rosnące kwiaty.
Dolina Chochołowska to także najdłuższa i największa z dolin w polskich Tatrach, ma bowiem ok. 10 kilometrów długości!
Dolina jest wręcz stworzona do spacerów a jej łagodne warunki sprawiają, że w pieszych wędrówkach mogą uczestniczyć rodziny z dziećmi lub seniorzy. Łatwość pokonania doliny powoduje, że wybierają się tutaj osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Dolina Chochołowska stanowić może także świetny punkt wypadowy do wycieczek w wyższe partie Tatr Zachodnich i na szczyty takie jak Wołowiec, Rohacze, Ornak czy Starorobociański Wierch. Po Dolinie możemy poruszać się także rowerem zaś na łatwo dostępnej Polanie Chochołowskiej znajdziemy schronisko PTTK.

Piękna o każdej porze roku

Dolina zachwyca turystów o każdej porze roku. Zawsze będziemy mogli podziwiać tutaj piękne krajobrazy, malownicze widoki i bajkowe scenerie, które możemy uwiecznić przy pomocy aparatu fotograficznego. Wiosną dolinę wypełniają kwitnące krokusy. To właśnie one przyciągają uwagę licznych miłośników górskiej przyrody. Zimą natomiast walory doliny doceniają narciarze, którzy mogą korzystać z licznych tras. Ponadto, dolina zachęca do aktywnych spacerów, organizacji pieszych wycieczek lub wyjścia w wyższe partie Tatr albo wspinaczki na szczyty. W Dolinie możemy zorganizować rodzinną wycieczkę rowerową lub odpocząć we wspomnianym już schronisku na Polanie Chochołowskiej. Mnogość dostępnych aktywności i rozrywek, dostępność o każdej porze roku oraz przyjazna atmosfera dla rodzin z dziećmi sprawiają, że Dolina jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w polskich Tatrach. Tutaj każdy jest mile widziany i każdy znajdzie zajęcie dla siebie a wyprawa będzie udanym i niezwykle wartościowym przeżyciem.