Grill gazowy

Wiosna i lato to pora wyczekiwana przez wielu z nas – w końcu wtedy trwa nasz ulubiony sezon grillowy! Przyrządzanie posiłków na ruszcie stanowi jedną z naszych ulubionych form wypoczynku i spędzania wolnego czasu podczas ciepłych miesięcy roku.

Wiele osób planując urządzenie swojego miejsca do grillowania lub po prostu kupna nowego grilla, zastanawia się, na jaki typ postawić. Miłośników grillowania pod chmurką podzielić można na dwie grupy – zwolenników tradycyjnych grilli oraz tych, dla których najlepszym rozwiązaniem będzie grill gazowy. Jakie są zalety każdego z nich?

Grill gazowy – nowoczesne rozwiązanie

Grill gazowy zyskał popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Urządzenie to posiada wiele zalet. Przede wszystkim, nie musimy bawić się z węglem i podczas grillowania nie powstaje kłopotliwy dym. Zdaniem wielu, grill gazowy pozwala także wydobyć z potraw lepszy aromat i jest zdrowszy, gdyż żywność nie ma kontaktu z dymem.

Kolejną zaletą grilla gazowego są jest stosunkowo niewielkie rozmiary. Z tego powodu znajduje on zastosowanie jako grill turystyczny. Turystyczny grill gazowy to dobra opcja, jeżeli planujesz wyjeżdżać na biwaki lub transportować swojego grilla pomiędzy miejscem zamieszkania a działką rekreacyjną.

Turystyczny grill gazowy – jaki kupić?

Grille gazowe różnią się zarówno konstrukcją, jak i ceną. Najprostszy, niewielki grill gazowy 2-palnikowy kupimy już za niecałe 500 zł. W podobnej cenie znajdziemy też turystyczny grill gazowy 1-palnikowy LAVA Landmann, który stanowi jeden z najbardziej kompaktowych modeli.
Turystyczne grille gazowe posiadające większą ilość palników będą relatywnie droższe, jak chociażby grill gazowy 4-palnikowy. Wyższa cena odwdzięczy się większą funkcjonalnością. Dla przykładu, grill gazowy Landmann z blachy emaliowanej posiada dodatkowy palnik!

Grill ogrodowy

Kominek grillowy betonowy to marzenie wielu. Zwolennicy tego typu grilla ogrodowego doceniają jego estetyczny wygląd i tradycyjny smak potraw. Kominek grillowy betonowy pozwala na jednoczesne przygotowanie większej ilości potraw, a także zamontowanie obrotowego rusztu. Taką możliwość daje chociażby Kominek – grill betonowy BARBAKAN. Istnieją także modele grilli ogrodowych łączące funkcję grillowania z wędzarnią!
Dodatkową zaletą kominka – grilla ogrodowego betonowego jest jego trwałość. Są to konstrukcje nie do zdarcia! A tym bardziej, jeśli posiadają dodatkowe wzmocnienia, jak chociażby grill betonowy kominek BESKID. Jeżeli poszukujesz grilla na stałe, do swojego ogródka lub na działkę, to inwestycja w betonowy grill ogrodowy będzie właściwym wyborem!

Kategoria: technologia