Kalendarz biurkowy pomaga w organizacji dnia

Niezależnie od tego, czy wiesz o tym, czy nie, posiadanie kalendarza na biurku może nie tylko uprościć Twoje życie, ale także pomóc złagodzić stres i niepokój, które często towarzyszą próbie śledzenia spotkań. Chociaż chcielibyśmy wierzyć, że jesteśmy naturalnie zorganizowani i pamiętamy wszystko, o co musimy zadbać przez cały tydzień, po prostu nie jest to możliwe na dłuższą metę. Aby pomóc ci zrozumieć, oto sześć rzeczy, które może ci pomóc osiągnąć kalendarz biurkowy.

Śledź swoje spotkania

Chociaż może się to wydawać oczywiste, posiadanie kalendarza na biurku może pomóc w śledzeniu i utrzymywaniu cotygodniowych spotkań – nawet jeśli nie masz ich wielu. Niestety osoby, które sporadycznie mają kilka spotkań i spotkań, są bardziej skłonne do zapomnienia, po prostu dlatego, że nie jest to rutyna. Podobnie, jeśli jesteś przyzwyczajony do wielu spotkań, zapominanie nazwiska lub adresu jest dość powszechne. Nagrywając wszystko w centralnej lokalizacji, będziesz mieć dostęp do wszystkich szczegółów, zamiast próbować przechowywać wszystkie informacje w swojej głowie.

Bądź na bieżąco ze swoimi rachunkami

Nie ma nic gorszego niż konieczność spóźniania się z opłatami za rachunki, po prostu dlatego, że nie pamiętałeś o ich zapłaceniu. Niestety idzie to w parze z dezorganizacją. Aby pomóc Ci pamiętać o terminowym regulowaniu rachunków, zacznij od zapisania terminów płatności w kalendarzu biurkowym. Jeśli wiesz, ile masz rachunków w każdym miesiącu, poświęć trochę czasu na podanie kwot, które musisz zapłacić. Dla tych osób, które mają trudności z zapłaceniem rachunków, dołącz małą notatkę kilka dni wcześniej.

Pamiętaj o świętach

Śledzenie harmonogramu dla siebie jest wystarczająco trudne – nieważne, czy dodać wszystkie dni wolne od szkoły, święta, rutyny i harmonogramy dla reszty domowników. Nawet jeśli nie masz własnych dzieci, jeśli Twoja rodzina zwykle obchodzi uroczystości (takie jak urodziny lub rocznice), upewnij się, że śledzisz je w kalendarzu na biurku. Upewnij się, że spisałeś wszystkie prezenty lub karty, które musisz kupić z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na wysłanie ich pocztą (w razie potrzeby).

Organizuj bieżące projekty

Jeśli próbujesz zaplanować większy projekt, skorzystanie z kalendarza biurkowego jest idealnym sposobem na zaplanowanie wszystkiego, czego potrzebujesz na bieżąco. Upewnij się, że podzielisz projekt na mniejsze, bardziej osiągalne sekcje, aby nie denerwować się, że nie robisz postępów. Rozbijając rzeczy, z większym prawdopodobieństwem zobaczysz, co naprawdę jest zaangażowane, jeśli chodzi o twój ostateczny cel – i ile pracy faktycznie musisz wykonać. Jeśli nie masz pewności co do długości czasu (na przykład, jeśli jest to nowy projekt), po prostu oszacuj czas, którego będziesz potrzebować przed rozpoczęciem.